Szerzői jogsértés miatt bűnösnek mondták ki a Facebookot Olaszországban
Olaszországban most először fordult elő, hogy egy ügy miatt a bíróság bűnösnek találta a Facebookot. Az ok: szerzői jogsértés.
Olaszországban most először fordult elő, hogy egy ügy miatt a bíróság bűnösnek találta a Facebookot. Az ok: szerzői jogsértés.
Szerda este megszületett a megállapodás, amely az Európai Unió új szerzői jogi irányelvének legkényesebb részleteit pontosította.
Januárban még elhalasztották a voksolást az Európai Parlamentben, azóta pedig az is felmerült, kiveszik a két legkeményebb cikkelyt az új szerzői jogi irányelvből. A jelek szerint ebből nem lett semmi, a visszaszámlálás pedig már el is indult.
A Hanglemezkiadók Nemzetközi Szövetsége korábban teljes mellszélességgel állt be az Európai Unió új szerzői jogi irányelve, azzal együtt pedig a 13. cikkelye mögé. Most fordult a kocka, és azt kérik, utóbbit vonják vissza a politikusok.
Hétfőn kellett volna szavazniuk az Európai Unió döntnökeinek, hogy elfogadják-e jelenleg formában a (sokak által támadott) új szerzői jogi irányelvet. A többség most azt szeretné, ha átgondolnák a jogalkotók a problémás részeket.
A Google egy újabb eszközt húzott elő a tarsolyából, hogy megmutassa, milyen hatása lehet az Európai Unió új szerzői jogi irányelvének, ha jelenlegi formájában törvény lesz belőle.
A Chooseco nevű könyvkiadó 25 millió dolláros, azaz csaknem 7 milliárd forintnyi kártérítést szeretne kapni, mert szerintük tőlük lopott a Netflix.
A Financial Times szerdán megjelent számában egy egész oldalas hirdetést adott fel a Google, hogy elmondják, mit gondolnak az Európai Unió új szerzői jogi irányelvéről, azon belül is annak 11. cikkelyéről.
Arra kéri a YouTube a tartalomkészítőket, hallassák a hangjukat a #SaveYourInternet hashtag segítségével. Azt is leírták, mi várható, ha januárban mégis a jelenlegi formájában szavazzák meg a szerzői jogi irányelvet az unió politikusai.
Egy arizóniai házaspárnak több mint 12 millió dollárt kell fizetnie, amiért házilagosan üzemeltetett olyan oldalakat, ahol illegálisan lehetett hozzájutni a cég játékaihoz.
Januárban szavazhatnak az Európai Unió politikusai arról a szerzői jogi irányelvről, ami a szabad internet végét jelentheti Európában. A téma kapcsán ismét megszólalt Susan Wojcicki, a YouTube vezére.
Az ország több koncerthelyszínén szerveznek eseményeket a fair zenefogyasztás jegyében november 16-án. A Fair Play Nap célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a zenepiac tisztasága közös érdekünk. Az idén a kezdeményezés mellé állt többek között a Wellhello, a Colorstar és a Leander Kills zenekar is. Horváth Péter jogász-közgazdásszal, a kampányt jegyző ProArt– Szövetség a Szerzői Jogokért igazgatójával beszélgettünk.
Szeptemberben szavazták meg az uniós képviselők az új szerzői jogi irányelvet, amely a YouTube-vezér Susan Wojcicki szerint komoly fenyegetést jelent a legnépszerűbb videómegosztóra és a feltöltésekből élő tartalomgyárosokra.
A jogsértő tartalmakra mutató webhelyeket jelenleg nem tiltják a japán törvények, de van már ötlet, mivel zárnák be a sokak által kihasznált kiskaput.
A hivatalos jelentés szerint három év alatt mintegy 6000 olyan weboldalt tettek elérhetetlenné Oroszországban, melyek illegális tartalmat talált a hatóság. Az eredményesség kérdéses: miközben úgy tűnik, hogy ártatlan oldalak is áldozatul eshetnek az intézkedéseknek, a filmletöltés továbbra is virágzik.
Az Európai Parlament képviselői nem sokkal 13 óra előtt megszavazták az új szerzői jogi irányelvet, amely támogatói szerint már nagyon szükséges volt, ellenzői szerint jelen formájában komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre.
Döntött az Európai Parlament az új szerzői jogi irányelvről, amely ellenzői szerint komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre. A szerzői jogok keményebb internetes érvényesítéséért küzdő támogatói viszont úgy vélik, az elsődleges tartalomelőállítók jogos érdeke az, hogy pénzt lássanak műveik bármilyen feldolgozásából. Egy biztos: megváltozik a ma ismert webes rend.
A YouTube igyekszik kiszűrni a feltöltött videók közül a jogvédett (és engedély nélkül használt) tartalmakat. Egy német zeneprofesszor szerint a rendszer akkor is "cenzúráz", amikor nem kellene.